Elżbieta Polak

Elżbieta Polak

Blog

Gdzie powinny odbywać się lekcje religii? W szkole czy w kościele?

Czwartek 04 Listopada 2010

 

Lekcje religii powinny odbywać się w szkole. Religia jest nośnikiem olbrzymiej wiedzy o wierze, o Bogu, o życiu. Uważam, że lekcje religii wcale nie muszą się wiązać z kultem religijnym i obowiązkową modlitwą. Można przecież być ateistą i znać się na religiach. W mojej ocenie jesteśmy świadkami postępującego analfabetyzmu religijnego. Ludzie nie znają dogmatów wiary, różnic między religiami, czy katechizmu. Krytykują religie, ale nie znają odpowiedzi na podstawowe pytania związane z religią. Natomiast inicjatorzy wyprowadzenia religii ze szkół, moim zdaniem, nie radzą sobie ze swoją duchowością.

Lekcje religii uzupełniają wychowawczą funkcję szkoły. Uczniowie nie mają jednak obowiązku chodzenia na te zajęcia. Jeśli mają taką możliwość, mogą wybrać lekcje etyki. I taki wybór powinien być realny. Do tej pory w zielonogórskich szkołach brakowało nauczycieli etyki. Program Operacyjny Kapitał Ludzki daje jednak możliwość uzupełnienia tych braków kadrowych – właśnie jest realizowany projekt „Studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli”. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. Jeśli okaże się, że w szkołach w Zielonej Górze nadal brakuje nauczycieli, podejmę działania, żeby zachęcić nauczycieli do studiów.

Należy stworzyć warunki do inwestownia w Zielonej Górze

Czwartek 28 Października 2010

Wspólnie z Romanem Dziduchem wiceprezesem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Wadimem Tyszkiewiczem Prezydentem Nowej Soli szukaliśmy odpowiedzi na pytanie dlaczego inwestorzy omijają Zieloną Górę. Odpowiedź jest prosta :w tej dobiegającej końca kadencji Prezydent Zielonej Góry nie przygotował oferty dla inwestorów, jedyna nieruchomość, którą wnióśł do strefy to działka, na której rośnie las.

Żeby zainteresować inwestora nieruchomość musi być uzbrojona, przygotowana - powiedział Wadim Tyszkiewicz Prezydent Nowej Soli, który pokazał, że wie jak tworzyć warunki do inwestowania.

Szansą na rozwój miasta jest Lubuski Park Przemysłowo Technologiczny na powstanie którego przeznaczyliśmy z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego  120 mln. zł. Tej szansy nie można zmarnować!

Lubuski Różowy Marsz

Niedziela 17 Października 2010

Ulicami Zielonej Góry przeszedł Lubuski Różowy Marsz. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na olbrzymi problem umieralności kobiet w naszym województwie na raka piersi, na to jak ważna jest diagnostyka. Dzisiaj nie można już umierać na raka piersi, do naszej dyspozycji są nowoczesne narzędzia diagnostyczne na poziomie światowych standardów. W ramach Narodowego Programu Profilaktyki Raka Piersi kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia mogą wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Dla kobiet w wieku od 25 do 40 roku życia oraz od 40 do 49 roku życia Urząd Marszałkowski wykupił 100 badań USG lub mammograficznych wg zaleceń lekarza specjalisty. Była konferencja, bogata oferta różnych badań i ….tłum zainteresowanych Lubuszan. Wiem, że naprawdę warto promować zdrowy styl życia. To się po prostu opłaca, dobra profilaktyka to mniej pieniędzy wydanych na leczenie.

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej