Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | Wsparcie dla "Domu Życie&qu...

Aktualności

Wsparcie dla "Domu Życie" Ewy Minge

Czwartek 24 Listopada 2016
image1

Charytatywna inicjatywa słynnej lubuskiej projektantki mody Ewy Minge - "Dom Życie" rozwija się coraz bardziej, nie tylko w Zielonej Górze, ale i w innych miastach. By jednak dalej nieść pomoc chorym na nowotwory, potrzebuje wsparcia. - Widzę takie możliwości, zarówno w ramach PFRON jak i funduszy EFS; rolą samorządu jest wspieranie właśnie takich cennych inicjatyw - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która spotkała się z Ewą Minge.

W spotkaniu uczestniczyli także syn projektantki - Oskar Minge, dyrektor departamentu EFS Małgorzata Jażdżewska, szefowa Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze Iwona Szablewska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Jakub Piosik oraz radny woj. lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski.- Zmęczona biznesem postanowiłam zająć się tym, co jest moją pasją: pomocą chorym onkologicznie - mówiła Ewa Minge, która przedstawiła pokrótce charakterystykę swojego ośrodka. Dom Życie to ośrodek dla chorych na nowotwory, który realizuje liczne programy terapeutyczne, aktywizacyjne i z zakresu wsparcia psychologicznego. Obejmuje swoim wsparciem nie tylko chorych ale także ich rodziny, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które muszą towarzyszyć w cierpieniu swoim rodzicom. Ośrodek udziela też pomocy prawnej. - Nie występujemy jednak w sporach prawnych, nie potrzebujemy konfliktów - podkreślała na spotkaniu słynna projektantka. - Wsparcie prawne dotyczy uporządkowania spraw kredytowych, czasem testamentów, ale nie tylko. Mamy również fizykoterapeutę, komnatę piękności, gabinety dietetyczne, pracownię fotograficzną, zajmujemy się terapią sztuką, prowadzimy warsztaty kulinarne. Jedną z najmocniejszych stron naszego ośrodka jest wsparcie profesjonalnych psycholożek.
Na to wszystko potrzeba jednak coraz więcej funduszy, zwłaszcza, że ośrodek ma obecnie już 50 podopiecznych i 30 wolontariuszy. Inicjatywa Domu Życie rozwija się także w Żarach i Międzyrzeczu.
Marszałek Polak podkreśliła, że takich inicjatyw nie ma zbyt wiele w naszym województwie, dlatego każda z nich zasługuje na szczególne wsparcie. - Widzę takie możiwości, zarówno w ramach PFRON jak i funduszy EFS - powiedziała marszałek. - Zadaniem samorządu jest właśnie wspieranie takich cennych i bardzo wrażliwych społecznie inicjatyw.

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej