Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!

Aktualności

Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!

Czwartek 15 Grudnia 2016
image1

„Sprzedawco sprawdzaj wiek!”, „Stop pijącej młodzieży” to tylko niektóre z haseł, jakie pojawiły się na zwycięskich pracach w konkursie „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”. 15 grudnia 2016 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. – Celem konkursu było uświadomienie ludziom młodym, że ich postawa ma nie tylko wpływ na ich własne bezpieczeństwo i zdrowie, ale również może wpłynąć na zachowania innych – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Marszałek pogratulowała zwycięzcom oraz wręczyła nagrody uczniom i opiekunom. Przedstawiła także założenia programu dla młodych. - Młodzież On-Life to hasło kampanii promującej lubuski program dla młodzieży. To młodzież ma wypełnić ten program treścią – mówiła marszałek i zaprezentowała dotychczasowe działania samorządu województwa na rzecz młodych. Najważniejsze z nich:

  • Partnerstwo dla wolontariatu. – Wszystkie działania są skuteczne, jeżeli są realizowane nie solo, ale razem. Ten projekt to 17 partnerów. 3 tys. harcerzy i patronaty: Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka. Ten program to także odpowiedź na zapotrzebowanie na solidarność międzypokoleniową. W ramach projektu budujemy 15 poradni, bo bardzo często młodzi ludzie nie mają z kim porozmawiać, a  mają problemy i trzeba im pomóc  je rozwiązać – mówiła marszałek.
  • Rewolucja na rynku pracy. 170 mln na modernizację szkolnictwa zawodowego. – To góra pieniędzy i partnerstwo wszystkich powiatów. Nie możemy tego zmarnować. Szkolnictwo zawodowe ma się zmienić. To ma być nowoczesna nauka i kreatywne myślenie – wyjaśniała E. Polak.
  • Lubuska firma przyjazna młodym. Nagradzane będą te firmy, które będą zatrudniać młodych na dobrych warunkach.
  • 13 misji gospodarczych – specjalne kryteria dostępu dla „młodych firm”

„Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”

Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosił konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”. Jest to już III edycja, a jej współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Celem konkursu było promowanie właściwych postaw mieszkańców województwa lubuskiego w szczególności ludzi młodych, którzy - z różnych powodów - nie mają odwagi, aby reagować w sytuacjach, kiedy są świadkami zakupu i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie.

Kategoria: szkoły gimnazjalne

Regulamin konkursu dopuszczał wykonanie prac w 2 formach:

a)  web plakatu z wykorzystaniem nowoczesnych grafik komputerowych – nagrany na  płycie   CD lub DVD w pliku jpg.

    lub

b) plakatu w wersji papierowej w formacie A-3, wykonanego dowolną techniką.

Wszystkie nadesłane prace zakwalifikowane zostały do  formy b) czyli  plakatu  w wersji papierowej
w formacie A-3, wykonanego dowolną techniką.

Ogółem wpłynęło 112 prac plastycznych wykonanych  różnymi technikami ( malarstwo plakatowe, rysunek kredką , collage), z 19 szkół gimnazjalnych z województwa.

 

LAUREACI W  KATEGORII GIMNAZJUM:

I miejsce - Natalii Moskwa, uczestnicy Gimnazjum Nr 2 w Żarach, której opiekunem jest Pani Iwona Mączkowska;

II miejsce - Krzysztofowi Cyranowi z Gimnazjum Nr 1 w Zielonej Górze , którego opiekunem jest  Pani Marzena Nowicka;

III miejsce – Aleksandrze Stefanowskiej uczennicy Zespołu Szkół w Kłodawie, której opiekunem jest Pani Ewa Waluk.

Ponadto Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie dla Pauliny Lesiak uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu.

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

Zadaniem uczestników konkursu w kategorii - szkoły podadgimnazjalne - było przygotowanie maksymalnie 3 minutowej pracy w dowolnej formie np. filmu, spotu, clipu, utrwalonej na jednym nośniku cyfrowym (CD lub DVD) w pliku avi.

Na konkurs wpłynęło 9 prac (w tym 6 filmów oraz 3 spoty) z 8 szkół ponadgimnazjalnych z województwa.

 

LAUREACI W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH:

I miejsce -  pracy pt. „ANTYKIELON”, której autorami są uczniowie Zespół Szkół Akademickich
w Zielonej Górze, Liceum Nr IV: Wojtania Mateusz, Pilżys Kacper, Leśniak Martyna,  Sowińska Martyna.  Opiekunem zespołu jest Pani Aleksandra Łobodzińska.

II miejsce - pracy pt. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ !”, której autorem jest Kulak Eliza uczennica Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku. Opiekunem jest Pani Łucja Magdziarz.

III miejsce   -  ex aequo:

  • pracy pt. „ALKOHOL? STOP SZANUJ ŻYCIE!”, której autorami są uczniowieLiceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku: Raźniewska Kamila,  Stola Magdalena, Moroz Julia . Opiekunem zespołu jest Pan Piotr Puchała;
  • pracy pt. „Wszyscy”,  której autorami są uczniowie Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze: Peno Adrian, Zadrejko Patrycja, Lasota Monika.  Opiekunem zespołu jest Pan Łukasz Czarkowski.

W uroczystości wzięli udział partnerzy konkursu oraz Małgorzata Walkowska - Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej. Uroczystość uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Stopnia im. Mieczysława Karłowicza Zielonej Górze

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej