Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | W zdrowym ciele, zdrowy duch

Aktualności

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Piątek 04 Listopada 2016
image1

O zdrowym stylu życia wiedzą wszystko. Tworzą projekty edukacyjne o profilaktyce nadwagi i otyłości. Kto? Uczniowie lubuskich szkół, którzy wzięli udział w X edycji programu „Trzymaj Formę!”. 7 listopada br.odbyło się podsumowanie tegorocznej – X edycji programu. - Poprzez ten konkurs staramy się dotrzeć do wszystkich z modą na zdrowy styl życia. Zdrowy styl życia to przede wszystkim zdrowa dieta, dobrze zbilansowana, ale również aktywność fizyczna - mówiła do młodych Lubuszan marszałek Elżbieta Anna Polak.

„Trzymaj Formę!” to wspólne dzieło Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. i Urzędu Marszałkowskiego. To program edukacyjny mający na celu profilaktykę nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. I to właśnie uczniowie lubuskich szkół byli autorami projektów, które wzięły udział w konkursie. - Dzięki temu programowi mogliście się dowiedzieć, w jaki sposób ten zdrowy styl życia umieć trzymać, oraz w jaki sposób zadbać o siebie, żeby się rozwijać, czy lepiej się uczyć - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, która pytała także młodych Lubuszan czy uprawiają sport, czy się zdrowo odżywiają oraz czy zjedli dziś śniadanie. Opowiedziała też o swoim - niezwykle aktywnym stylu życia.
Tegoroczni laureaci to: Zespół Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp., Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie.

Gośćmi uroczystości byli m.in. pięcioboista Marcin Horbacz , szermierz Tomasz Cygański oraz trener tenisa stołowego Paweł Sroczyński, którzy próbowali zarazić młodych ludzi miłością i pasją do sportu. 

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej