Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | „Technologiczne Dzieciaki”

Aktualności

„Technologiczne Dzieciaki”

Czwartek 15 Grudnia 2016
image1

W niezwykłą podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów zaprosiliśmy 15 grudnia br. dzieci z lubuskich szkół podstawowych. Zabawy z robotem Bee-Bot, robotyka dla juniora, zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i komputerów to tylko niektóre z atrakcji. - Nowoczesne technologie, zwłaszcza te informatyczne towarzyszą nam każdego dnia. W naszym regionie lubuskim skoro mamy wizję, że Lubuskie to zielona kraina nowoczesnych technologii, to nas szczególnie zobowiązuje - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wydarzenie odbyło się w związku z Tygodniem Edukacji Informatycznej (5-11 grudnia 2016 r.). 
Celem wydarzenia było zapoznanie młodych mieszkańców województwa z najnowszymi technologiami oraz przedstawienie w jaki sposób mogą one nam posłużyć w codziennym życiu, nauce lub w zabawie. - Zaprosiliśmy was, żebyście mogli się dowiedzieć czegoś więcej o tych nowoczesnych technologiach. Możecie się także dowiedzieć, czy Internet jest bezpieczny. Niestety w cyberprzestrzeni też się dzieją  różne rzeczy, niekoniecznie dobre. Bardzo trzeba uważać, jak korzystamy z Internetu - mówiła do młodych Lubuszan marszałek Elżbieta Anna Polak.

Warsztaty były połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą nauką i zabawą. Podczas spotkania dzieci miały okazję wziąć udziału w trzech różnych tematycznie warsztatach, gdzie wspólnie z osobą prowadzącą zajęcia zbudują robota oraz zdobędą wiedzę na temat mechaniki i praw fizyki. Wykonywały doświadczenia, wzięły udział w multimedialnej lekcji, przeprowadziły eksperymenty z suchym lodem. Poznały krok po kroku tajniki przygotowania i produkcji filmów animacyjnych.

W ramach warsztatów przedstawiciel Policji przeprowadził rozmowę na temat cyberprzestępczości „Bezpieczny Internet”.

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej