Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | Otwarto rondo w Chlastawie

Aktualności

Otwarto rondo w Chlastawie

Środa 30 Listopada 2016
image1

Zakończyła się budowa ronda w Chlastawie. 30 listopada uroczyście oddano je do użytku. - Bardzo wszystkim dziękuję za współpracę. To jest wspólne dzieło samorządu gminnego, powiatowego i województwa. Razem się złożyliśmy i razem je dziś otwieramy. Ta inwestycja drogowa – a robimy ich rocznie 70 – jest skutecznie zakończona. Teraz będzie się nam wygodnie i bezpiecznie jeździło – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Rondo to ma ogromne znaczenie dla firmy Ikea Industry. Jest to bowiem dla nich ważny węzeł komunikacyjny.

Rondo powstało na terenie gminy Zbąszynek. Jej władze od wielu lat zabiegały o jego budowę, ponieważ stanowi ono ważny węzeł komunikacyjny dla największego w regionie lubuskim pracodawcy firmy Ikea Industry. To także bardzo dobra dostępność transportowa spowodował, że firma na swoją lokalizację wybrała właśnie to miejsce. Dużą rolę w ściągnięciu tak ważnego inwestora do Zbąszynka odegrał Andrzej Szofer i to właśnie jego imię nosić będzie od dziś rondo w Chlastawie.

Rondo powstało w ciągu drogi wojewódzkiej 302. relacji Brudzewo - Nowy Tomyśl. Inwestycja pozwoli na rozdzielenie ruchu tranzytowego i lokalnego, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo użytkowników drogi jak i mieszkańców miejscowości Zbąszynek, poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pozwoli na połączenie północnej obwodnicy Zbąszynka z istniejącą siecią drogową.

Wartość inwestycji: 1,47  mln zł

Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości 1,46, co stanowi 99% wartości inwestycji.

W ramach zadania wykonano:

- przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej polegającą na budowie ronda trzywlotowego, z dowiązaniem do północnej obwodnicy Zbąszynka (drogi gminnej nr 1214F) o nawierzchni bitumicznej - szer. 7,00m,

- przebudowano drogę woj. nr 302 na długości 775 m

- wykonano nową nawierzchnię bitumiczną drogi wojewódzkiej - szer. 7,00m oraz 6,00m w miejscach dowiązania do istniejącej nawierzchni,

- wybudowano ścieżkę rowerową w obrębie ronda - szer. 2,0m,

- wykonano odwodnienie drogi,

- wykonano oświetlenie drogowe ronda oraz odcinka drogi w stronę miejscowości,

- przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną.

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej