Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | O socjoterapii ze starostą słubi...

Aktualności

O socjoterapii ze starostą słubickim

Piątek 25 Listopada 2016
image1

Inicjatywa powołania Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim oraz budowa hali sportowej w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach były tematem spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak ze starostą słubickim Marcinem Jabłońskim. - Mamy tylko dwa ośrodki socjoterapeutyczne w województwie, dlatego inicjatywa powołania kolejnego jest jak najbardziej uzasadniona - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. radna powiatu słubickiego Amelia Szołtun, radna województwa Maria Jaworska oraz Daniel Mackiewicz z Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.
Starosta Jabłoński przekonywał, że podstawową korzyścią powołania Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii na bazie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim jest stworzenie możliwości nauki dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania. Wg danych za 2015 rok, w całej Polsce funkcjonuje 70 takich placówek, a w naszym regionie tylko dwa. Dla porównania w woj. dolnośląskim jest 15 Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, zachodniopomorskim - 5, wielkopolskim - 5.
Nowopowstały ośrodek w Ośnie Lubuskim docelowo mógłby zapewnić naukę i wychowanie dla 100 wychowanków. Miałby powstać na bazie Zespołu Szkół Ekonomicznych, już z dniem 1 września 2017 r. MOS przyjmowałby dzieci i młodzież z zaburzeniami funkcjonowania emocjonalnego i społecznego, zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Dostęp do kształcenia miałyby tam dzieci i młodzież nie tylko z Lubuskiego, ale potencjalnie z całej Polski. - Ta inicjatywa władz powiatu jest jak najbardziej uzasadniona i samorząd województwa deklaruje tutaj pełne wsparcie - oceniła marszałek Polak.
Przedmiotem rozmów marszałek i starosty była także budowa sali sportowej w Słubicach. Inwestycja ta została wpisana do programu wojewódzkiego.

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej