Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | O Letniej Szkole Innowacji

Aktualności

O Letniej Szkole Innowacji

Poniedziałek 12 Grudnia 2016
image1

Jedenasta edycja Letniej Szkoły Innowacji oraz badania nad innowacyjnością w regionie - to tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z kierownikiem Zakładu Innowacji i Przedsiębiorczości na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. Arkadiuszem Świadkiem. - Innowacyjność w regionach mierzy się liczbą patentów, ośrodków naukowo-badawczych, nakładów na badania oraz absolwentów kierunków ścisłych, a u nas te wskaźniki nie są zachwycające - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

W spotkaniu uczestniczyli także dr Jadwiga Gorączkowska, która prowadziła badania nad innowacyjnością w regionach lubuskim i dolnośląskim, dyrektor Departamentu Zarządzania RPO Sylwia Pędzińska oraz dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki Joanna Malon. Rozmawiano o organizacji XI edycji Letniej Szkoły Innowacji, która zaplanowana jest w trakcie Winobrania w dniach 6-7 września przyszłego roku, m.in. na terenie WOSiR w Drzonkowie. Impreza, organizowana przez Stowarzyszenie Ośrodków Innowacyjności i Przedsiębiorczości w Polsce, gromadzi co roku dziesiątki ekspertów z branży. Planowane są spotkania i wartszaty propagujące myśl innowacyjną.
- W nowej perspektywie unijnej do 2020 roku naszym strategicznym celem jest "Lubuskie - zielona kraina nowoczesnych technologii". 200 mln euro z unijnego lubuskiego tortu przeznaczyliśmy na finansowanie projektów innowacyjnych - mówi marszałek Polak. - To m.in. zielona gospodarka i ekoinnowacje, zdrowie i jakość życia: turystyka zdrowotna, zdrowa żywność, branże tradycyjne ale w wydaniu innowacyjnym, tj. przemysł drzewny, meblarski, motoryzacyjny, technologie informatyczne.

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej