Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | Biało-czerwone świętowanie

Aktualności

Biało-czerwone świętowanie

Piątek 11 Listopada 2016
image1

11 listopada, 98 lat temu, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Co roku rocznica tych wydarzeń jest okazją do radosnego świętowania. W tym spotkaliśmy się na zielonogórskim deptaku. - Przywiodła nas tutaj miłość do ojczyzny, a także pamięć tamtych dni i bohaterów naszej ojczyzny. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za niepodległość, za wolność. Chcemy się dzisiaj razem radować i świętować – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, która rozdawała Lubuszanom biało-czerwone kotyliony oraz srebrne orzełki.

Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W samo południe rozpoczęły się uroczystości państwowe na Placu Bohaterów. Później przyszedł czas na prawdziwe radosne, wspólne świętowanie na zielonogórskim deptaku.  Można było odwiedzić Kawiarenkę Niepodległościową, wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne w nowej aranżacji oraz podziwiać pokazy sprzętu wojskowego 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska. Jak co roku, rozdawane były niepodległościowe kokardy oraz srebrne przypinki w kształcie orzełka.

Spragnieni aktywnego wypoczynku wzięli udziału w rajdzie nordic walking NIEPODLEGŁY MARSZałkowski oraz grze plenerowej Śladem Pomników!

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej